کوه پیمایی, گزارشات صعود

برنامه گل‌گشت و کوهپیمایی دره نیلان و ارتفاعات لند شیخان و غار رفته سال 89

برنامه گل‌گشت و کوهپیمایی

 پنج‌شنبه و جمعه 9و 10 اردیبهشت با حضور مهمانان عزیز کانون

کانون کوهنوردان اوراز مهاباد در روزهای پنج شنبه و جمعه 9 و 10 اردیبهشت ماه مهمانانی عزیز داشت. آقایان اقبال افلاکی دبیر محترم فدراسیون کوهنوردی و دوست همراهشان آقای جمشید تقدیمی به همراه دوست عزیزمان آقای علی برنجی قبل از ظهر پنج‌شنبه از دفتر کانون بازدید کردند و در این دور روز از راهنمایی‌های ایشان بهره‌مند شدیم.

به مناسبت حضور آقای افلاکی در جمع کوهنوردان کانون، برنامه دوروزه به مقصد دره نیلان و ارتفاعات لند شیخان و غار رفته با همراهی رئیس و دبیر هیات کوهنوردی مهاباد و تعداد 53 نفر از اعضای گروههای میدیا و کانون اوراز مهاباد اجرا گردید.

گروه اول به سرپرستی آقای جمال عزیزی ساعت 15:30 روز پنج‌شنبه با یک دستگاه مینی‌بوس (کاک حسین عزیزی) و یکدستگاه خودرو سوزوکی شامل آقایان افلاکی و تقدیمی،‌ حیدری و اعضای جوان تیم هیمالیانوردی کانون به طرف روستای قلات سنان واقع در انتهای دره شیخان و ابتدای مسیر قلات شاه و دره نیلان حرکت کرد. این تیم به منظور شب مانی در دره نیلان کمپ را برقرار کرده سپس در ادامه این شب مانی، کوهنوردان جوان کانون  از تجربیات آقای افلاکی بهره‌مند شدند. کاک حسین عزیزی راننده مینی‌بوس بلافاصله جهت انتقال یک تیم دیگر از کوهنوردان هیمالیا‌نورد مهاباد که جهت تست در سبلان بسر می‌بردند  به طرف مشکین‌شهر و شابیل حرکت کرد تا بعد از انتقال این تیم به مهاباد بار دیگر به قلات سنان بازگردد و روز بعد گروه اول را به مهاباد برگرداند.

صبح روز جمعه ساعت 6:30 دو تیم دیگر شامل اعضای کانون به سرپرستی آقای حسن سینا و گروه میدیا به سرپرستی آقای قادر دانشیار به وسیله دو دستگاه مینی‌بوس به طرف روستای “سرهولان” واقع در انتهای دره “شیخان” و ابتدای مسیر غار “رفته” و ارتفاعات “لند” حرکت کردند. ساعت 8 صبح از روستا به طرف غار در دو گروه حرکت از یال شمالی آغاز شد و بعد از دو ساعت کوهنوردان به مقابل دهانه غار” رفته” رسیدند. هر دو گروه منتظر تیم اول بودند تا با هم صبحانه را صرف کنند. تیم اول نیز از محل شب مانی حرکت کرده  حدود ساعت 11 به ما رسید. بعد از صبحانه مجددا کوهنوردان به دو تیم تقسیم شده یک تیم 12 نفری به سرپرستی آقای حسن سینا از مسیر صخره‌‌ها به طرف حصار لند حرکت کرد و بقیه کوهنوردان به سرپرستی آقای عزیزی از دامنه لند به محل شب مانی بازگشته تا ساعت 14:30 در آن محل ناهار صرف شده و ساعت 16 جهت بازگشت به طرف روستای  “قلات سنان” حرکت کردیم.

کوهنوردان مهابادی خوشحال از حضور آقای افلاکی در جمع آنان و همراهی در یک برنامه ساعت 17 با مهمانان خداحافظی کردند. گروه میدیا ساعت 18 و بقیه کوهنوردان در نهایت سلامت با دو مینی‌بوس دیگر ساعت 19:30 به طرف مهاباد بازگشتند.

همنوردان از این طبیعت بهشت گونه اردیبهشت بیش از یک هزار عکس گرفتند که دوست داشتیم دیدار کنندگان از وب را در دیدن این زیبایی‌ها شریک کنیم ولی متاسفانه به دلیل کمبود فضا به تعدادی از آنها بسنده می‌کنیم. امیدواریم دوستان از مهاباد دیدار کرده در کانون از این عکس‌های زیبا بازدید کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *