همایش‌ها و یاد بودها

گزارش همایش باشکوه گرامیداشت یاد و خاطره مقبل هنرپژوه سال 88

گزارش همایش باشکوه گرامیداشت یاد و خاطره مقبل هنرپژوه

جمعه 22 آبان ماه 1388

کوه برده‌زرد بوکان

پیرو فراخوان هیات کوهنوردی شهرستان مهاباد اعضای هیات‌کوهنوردی، کانون کوهنوردان اوراز، انجمن کوهنوردی، دانشگاههای آزاد و پیام نور مهاباد،‌گروه شوان و سایر گروههای دیگر در ساعت 7 صبح روز جمعه 22 آبان ماه در محوطه هیات کوهنوردی تجمع کرده به وسیله دو دستگاه اتوبوس و سه دستگاه مینی‌بوس و خودروهای شخصی خود به طرف شهر بوکان حرکت کردند.

کوهنوردان مهاباد ساعت 8:30 صبح اولین گروهی بود که به ورودی شهر بوکان رسید و سپس تا ساعت 9:30  هم‌زمان با ورود سایر دوستان و کوهنوردان از شهرهای بوکان، سقز، بانه، پیرانشهر و نقده به طرف میعادگاه مقبل حرکت کردند. صف طولانی کوهنوردان با در دست داشتن تابلو و بنرهای یادبود مقبل هنرپژوه جوانترین فاتح لوتسه تحت سرپرستی آقای اسماعیل فرامرزی رئیس هیات کوهنوردی بوکان در شیبی ملایم و بعد از حدود یک ساعت کوهپیمایی به محل تجمع رسیدند. در شیب انتهای مسیر و جاده منتهی به مقبره مقبل توسط کوهنوردان جوان بوکان با کیک و میوه مورد پذیرایی قرار گرفتند.

مراسم با تلاوت آیاتی از کلام الهی توسط کوهنورد بوکانی و سپس پیام هیات کوهنوردی بوکان آغاز شد. دکتر قسیم عثمانی نماینده مردم بوکان در مجلس اولین سخنران بود و در ادامه پیام خانواده مقبل توسط برادر ایشان خوانده شد. آقای سپهری به نمایندگی از کوهنوردان مهاباد سخنان پرشور خودرا پس از قرائت فاتحه و لحظاتی از سکوت تمام حاضرین، ارائه کرد که مورد اسقبال کوهنوردان قرار گرفت. برادر زنده یاد محمد اوراز و هیاتهای کوهنوردی سقز و پیرانشهر نیز پیامهای خود را به این همایش ارائه کردند. در این مراسم از سوی دونفر از شاعران بوکانی شعرهایی در تجلیل از کوهنورد نامی بوکان قرائت شد. در پایان لوح‌ یادبود کانون کوهنوردان دانشگاه‌ آزاد مهاباد توسط معاونین دانشجوئی و اداری و مالی این دانشگاه و لوح گرامیداشت یاد و خاطره مقبل توسط هیات مهاباد به خانواده مقبل اهدا شد. در اطراف مقبره پلاکاردهای گروههای مختلف کوهنوردی و یک نمایشگاه کوچک عکس و پوستر از مقبل دیده می‌شد.

بعد از اتمام مراسم، ناهار در همان محل صرف شد. کوهنوردان در گروههای کوچک از مسیر پاکوب به قله برده‌زرد رفته و مناظر زیبای شهر بوکان و دشت بوکان را مشاهده کردند. ساعت 15 موقع بازگشت به طرف اتوبوسها بود تا ساعت 17:30 به مهاباد برسیم. گروهی از کوهنودان جوان کانون نیز  به سرپرستی آقای جمال عزیزی پس از این مراسم به قله کوه ترغه صعود کرده و یاد و خاطره مربی و معلم خود را گرامی داشتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *