کوه پیمایی, گزارشات صعود

گزارش برنامه هه‌وار مامز سال 88

گزارش برنامه هه‌وار مامز

5 شنبه 14 خرداد ماه 1388

منطقه اشنویه

گروه 21 نفره از  کوهنوردان مرکز بهداشت وابسته به کانون کوهنوردان اوراز مهاباد  به سرپرستی آقای علی توژلی ساعت 5 صبح روز 5 شنبه 14 خرداد ماه به مقصد هه‌وار مامز از توابع شهرستان اشنویه از مقابل مرکز بهداشت حرکت نمودند. هه‌وار مامز واقه در کوهستان مرزی ایران،‌ ترکیه و عراق است و شامل منطقه‌ایست بسیار سرسبز دارای مناظر زیبا و دلربا بطوری که توجه کوهنوردان را به خود جلب نموده است.

گروه ساعت 6 صبح از شهر نقده عبور کرده و ساعت 7 صبح به آخرین روستای اشنویه به نام “بیمظرته” رسیدیم.

ساعت 7 صبح به اولین پاسگاه مرزی رسیده پس از کسب اجازه عبور به وسیله مینی‌بوس به محل تلاقی دو رودخانه می‌رسیم. از مینی‌بوسها پیاده شده پس از بستن کوله‌پشتی‌ها از روی پلی که بر روی یکی از دو رودخانه زده شده می‌گذریم. مقصد “کیوه سوور” (کوه سرخ) از کوهستان “هه‌وار مامز” است که پس از نیم ساعت کوهپیمائی به دامنه آن میرسیم. کنار چادرهای دامداران (هه‌وار) جائی که رودخانه‌ای از آن می‌گذرد برای صرف صبحانه توقف می‌کنیم.  پس از صرف صبحانه از مسیر سرچشمه رودخانه به سوی سلسله کوههای مرزی حرکت خود را ادامه می‌دهیم. ساعت 15 به سرچشمه رودخانه می‌رسیم انگار اینجا بهار تازه آغاز شده است در قله هنوز برفچالها وجود دارد و برف دره‌ها در حال آب شدن است.

ساعت 16 بازگشت به مبدا حرکتمانم را آغاز کرده به سوی روستا باز می‌گردیم تا ساعت 21 در مهاباد باشیم.

اعضای این گروه شامل آقایان: علی توژلی، رحیم خیاطی، رحیم باپیری، رحمان باپیری، عبداله رحمانی، صلاح رحمانی، سلیمان اعتمادی، حسن امینی، ابوبکر نسیمی، محمد ساجدی، جعفر چاروق، کریم شیخ‌آقائی، سلیمان سلطانپور، سلیم قلندری،‌ عبدالوهاب خسروی، اسماعیل مرجانی، قادر ابراهیمیان، مظهر شافعی، عباس تاو، مصطفی مصطفی و رحیم قادری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *