سنگ‌نوردی طبیعت, گزارشات صعود, همایش‌ها و یاد بودها

گزارش همایش لک‌بن سال 88

گزارش همایش لک‌بن

گزارش همایش سنگ‌نوردی لک‌بن واقع در منطقه پسوه (جاده مهاباد – پسوه- پیرانشهر) روزهاي پنج‌شنبه و جمعه 25 و 26 تیر سال 1388

به دعوت هیات کوهنوردی شهرستان مهاباد همایش دو روزه با حضور تعداد زیادی از کوهنوردان جوان و پیش‌کسوت شهرستان مهاباد در  این رشته در جوار دیواره‌ی گلوی لک‌بن واقع در نزدیکی روستائی به همین نام برگزار شد.

کوهنوردان و خانواده‌های آنان از ساعت 17 بعدازظهر روز پنج‌شنبه 25 تیر ماه در کنار دیواره حضور یافتند و چادرهای خود را برپا کردند. ساعت 17:30 سنگ‌نوردان جوان کانون کوهنوردان اوراز مهاباد در دو تیم 2نفری (امید شیخ‌محمدی و کسری قاضی) و (رضا محمد بایزیدی و رزگار قرنی) به سرپرستی آقای جمال عزیزی  از دو مسیر دیواره‌ی شرقی صعود خود را آغاز کردند. هم‌زمان تیم سوم (خانمها: بیان فاضلی،‌رابعه و سمیه کریم‌زاده و سحر عبدی و آقایان آرش اسماعیل‌زاده و کیان صدقی) به سرپرستی آقای جمال یوسفی از همان دیواره فرود کرده سپس فاصله بین دو دیواره را از روی دره به صورت تیرول طی کردند.ساعت 20 آقای مصطفی حیدری رئیس و خانم جمیله سیگاری نایب رئیس هیات کوهنوردی مهاباد لوح تقدیر کوهنوردان پیش‌کسوت و جوانان  افتخار آفرینان این رشته ورزشی را اعطا کردند.

تعداد زیادی از خانواده‌های کوهنوردان در برنامه شب‌مانی شرکت کردند و صبح روز جمعه از ساعت 8 بعد از صرف صبحانه گروههای متعدد کوهنوردی در چند مسیر به کوهپیمائی پرداختند. هم زمان آقای دیاکو افشردل نیز برنامه تمرینی امداد و نجات کوهستان و دیواره را انجام داد. کوهنوردان پس از صرف ناهار در ساعت 14 و استراحتی کوتاه آماده شدند تا ساعت 16 به طرف مهاباد کرکت کنند.

کانون کوهنوردان اوراز مهاباد ضمن تقدیر از هیات کوهنوردی در اجرای موفق چند همایش در چند ماه گذشته و تقدیر و تشکر از فعالین اجرائی هیات، از ادامه این‌گونه برنامه‌های مشترک جهت همدلی، تشریک مساعی و نزدیک شدن بیشتر گروههای کوهنوردی به اهداف برجسته و  والای اجتماعی و انسانی حمایت می‌نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *